Výrok jedného ufológa z New Yourku.
"Vyrastali sme s myšlienkou, že sme sami. Sami na tejto planéte, sami v tej to galaxii. Diania, ktoré sa práve teraz dejú, nám ukazujú, že to tak nieje. Nie sme sami! Sú tu mimozemské formy života, ktoré sem prichádzajú a zaujímajú sa o náš spôsob života. Skúmajú nás. Otázkou je, dokedy im "len" skúmanie bude stačiť... "
Vysvetlite si to ako chcete je to len na vas či verite alebo nie.

Ostrov Poveglia

25. září 2012 v 19:20 | mysy186 |  Záhadné miesta...
Ostrov Poveglia se nachází pouze 2 míle od krásného, historického centra Benátek.
Jeho bizarní a hrůzostrašná minulost nahání hrůzu už jen z vyprávění. Poveglia byla v dobách, kdy lidé umírali na černý mor, řekněme místem, které pro nemocné znamenalo konečnou. Na karanténí ostrov byli lidé převáženi samozdřejmě nedobrovolně, už jen ta myšlenka, že víte, co vás čeká musela být strašná. Na ostrově se nachází spousta jam, které měly sloužit jako hromadné hroby. Těla se nejen pohřbívala, ale také spalovala. Na hranicích, kde se válely hromady mrtvých těl. Štiplavý zápach se táhl kolem ostrova a odpuzoval i zvěř.
Řiká se, že ostrov je dokonce z velké části tvořen pouze hnijícímy těli černým morem usmrcených lidí, nebo že 50% půdy je tvořena popelem z upálených těl. Odporná představa.

Snrtící historie ostrova uschovaného v laguně zde ale nekončí.
I přes otřesnou minuost, je zde vybudována klinika pro duševně narušené. Celkem ironie.
Pacienti si začínají stěžovat, že vídají přízraky hnijících lidí, ale nikdo jim nevěří, jsou to přece blázni.
Takto to pokračovalo dál a dál a nikdo to neřešil. Povídá se, že díky tomu, že ostrov v podstatě nebyl pod dohledem, hlavní doktor toho využíval k příšerným pokusům na pacientech a mnoho jich umírá.
Psychiatrická léčebna na pověsti ostrova moc nepřidává, a tak se stává ještě izolovanějším od okolního světa.

Po čase ale prý začal přízraky vídat i doktor, který se údajně zbláznil a spáchal sebevraždu.
Tradují pověsti, že skočil ze zvonice, ale pád přežil. Jenže o život stejně přišel, protože prý ze země vystoupila bílá mlha a dílo dokončila. Podle druhé teoriem která liší jen v maličkosti, ho NĚCO ze zvonice shodilo a doktor pád nepřežil.
Celé je to obehnané záhadami. Pomstili se pacienti doktorovi, který znesvětil jejich těla? To už asi nezjistíme.
Každopádně je všeobecně známo, že rybáří se ostrovním vodám vyhábají, protože se bojí, že místo ryb pochytají liské ostatky. Od ostrova se drží dál i lidé, kteří bydlí v jeho okolí. Říkají, že se po ostrově probíhají tajemné přízraky a celý ostrov má smrtící auru.Na ostrov se dnes jako turista dostanete pouze výjmečně, ale myslím že většina z vás by tam ani nechtěla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama